Ada | 01.04.2021

Deski Surfskate – złap miejskie fale!

Ada | 01.04.2021

Mówi się, że nie można zatrzymać fal, ale można nauczyć się surfować. Co, jeśli złapaliśmy bakcyla i chcemy rozwijać swoją pasję, ale na co dzień nie mamy dostępu do morza czy oceanu? Na ratunek miłośnikom tego sportu wodnego przychodzi Surfskate.

Coraz częściej możemy zaobserwować ludzi przemieszczających się po mieście na deskach, których ruchy bardziej przypominają te typowe dla surfingu niż skateboardingu. Surfskate, dzięki specjalnej konstrukcji przedniego trucka jest niezwykle skrętny i pozwala osiągnąć wrażenia podobne do tych podczas łapania fal. To idealna opcja, dla osób które chcą szkolić swoje umiejętności, jednocześnie nie mogąc surfować w naturalnych warunkach.

Trening surfingowy na sucho!

Ogromnym plusem „symulatora surfingu” jest przede wszystkim to, że możesz trenować absolutnie wszędzie (gdzie jest oczywiście gładka powierzchnia). Surfskate pozwala na wykonywanie carvingu, czyli manewru zbliżonego do tego na surfie. To nie tylko doskonałe narzędzie do szlifowania ruchów surfingowych na sucho, ale również sprawny środek transportu. Nie musisz się cały czas odpychać, żeby jechać, wystarczy, że będziesz „pompował” i balansował ciałem, aby utrzymać prędkość.

Kasper przy wadze 65kg i wzroście 170cm najlepiej czuje się na desce Smoothstar Holy Toledo 33″

Jaką deskę surfskate wybrać?

Obecnie na rynku mamy szeroki wachlarz możliwości, który pozwala dobrać deskę pod swoje preferencje. Zaczynając od wyboru kształtu, kończąc na systemach osi. Jednak podejmując decyzję o zakupie, warto stawiać na jakość i bezpieczeństwo, dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy top 4 najlepszych producentów desek typu Surfskate:

Smoothstar – nasz zdecydowany surfskatowy faworyt do treningu na sucho!
Carver Skateboards
Yow surf
Hamboards

Teoria teorią, ale to praktyka czyni mistrza, więc jeżeli chcesz doskonalić swoje skille surfingowe, Surfskate będzie strzałem w dziesiątkę.

Poczuj to!

Nienależnie od tego, czy szukasz alternatywy treningowej, czy lubisz nowości i chcesz odskoczni od zwykłych deskorolek, wpadnij do nas, aby pośmigać na wybranych deskach i zobaczyć jak sprawdzą się one w terenie.

Zapraszamy do naszego sklepu z deskami surfskate, na własnej skórze przekonasz się, który model pasuje do Ciebie najbardziej!